Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Nastolatek

W szkołach pojawiają się różowe skrzynki

Artykuł

W niektórych placówkach edukacyjnych Polski zamontowane zostały różowe skrzyneczki. Znajdują się w nich podpaski i tampony.

Szkola rozowe skrzynki
Autor: freepik

Warszawa, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdańsk - m.in. w tych miastach umieszczono w szkołach, bibliotekach i urzędach różowe skrzyneczki, które zapewniają nastolatkom dostęp do bezpłatnych środków higienicznych potrzebnych im w czasie menstruacji. Oznaczone są one napisem: "Weź, jeśli potrzebujesz". Akcja "Różowa skrzyneczka" ma na celu  walkę  z ubóstwem menstruacyjnym. Jej inicjatorką jest Adrianna Klimaszewska, działaczka fundacji i stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekScooby-Doo! i Legenda Miecza

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat