Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

W sprzedaży: lalka chora na odrę

Artykuł

Włoski producent zabawek oferuje od niedawna klientom: lalkę z plamami na skórze, imitującą dziecko chore na odrę.

Lalka chora na odre
Autor: instagram.com/giochi.preziosi

Na światowym rynku zabawek pojawił się nowy rozrywkowy artykuł: lalka chora na odrę. Produkt już zdołał wzbudzić kontrowersje wśród wielu lekarzy i rodziców. Pojawiły się opinie, że zabawka trywializuje bardzo poważną chorobę, ponieważ plamek na ciele lalki pozbyć się można m.in. przez przetarcie ich szmatką. Nie brakuje głosów, że wyrób włoskiej firmy może uczyć dzieci nieodpowiedniego podejścia do choroby mogącej spowodować śmierć pacjenta oraz wprowadzać w błąd maluchy. Lekarze alarmują, że odra coraz częściej wywołuje epidemie i zbiera śmiertelne żniwo, więc nie powinno się jej bagatelizować, mylnie ucząc dzieci, że wystarczy chwila i choroby nie ma. Szacuje się, że na świecie co dzień umiera z powodu powikłań po odrze około 400 osób. Nic wiec dziwnego, że w kraju producenta coraz głośniejsze są apele o wycofanie oryginalnej lalki z rynku.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat