Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

W jaki sposób karmić niemowlę?

Artykuł

Karmić piersią czy mlekiem modyfikowanym? Dyskusja na ten temat budzi sporo sprzeczności. Jedni są zwolennikami pierwszej metody, zaś drudzy uważają, że mleko modyfikowane zupełnie wystarczy.

Karmienie piersią
Autor: pixabay.com

Standard żywienia niemowląt, który obowiązuje na całym świecie rekomenduje, żeby karmić piersią malucha do ukończenia 6-go miesiąca życia. Jednak co zrobić, kiedy świeżo upieczona mama ma problemy z laktacją, albo maluch nie chce być karmiony w ten sposób?

Mimo problemów z laktacją, kobieta nie powinna odstawiać malucha od piersi. Warto również prosić o pomoc położną, pielęgniarkę środowiskową lub lekarza. Oni pomogą rozwiązać wątpliwości, dobrze doradzą, dzięki czemu łatwiej, szybciej i wygodniej maluch będzie nakarmiony.

Jednak jeśli problem pojawia się w drugim kierunku, czyli nadmierną produkcją mleka, powinnaś zainwestować w laktator. Gdy noworodek nie zje wszystkiego, po prostu odciągnij nadmiarowy pokarm. Dzięki takiemu rozwiązaniu utrzymasz laktację na stałym poziomie i w przyszłości unikniesz kłopotów z produkcją odpowiedniej ilości mleka. Ważne jest, żeby odciągnięty pokarm odpowiednio przechowywać (najlepiej w lodówce lub w zamrażarce), zaś przed podaniem powinien zostać podgrzany do uzyskania odpowiedniej temperatury.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat