Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Uważaj, gdy zabierasz dziecko w wózku na spacer

Artykuł

Najnowsze badania brytyjskich naukowców wykazały, że niemowlęta na spacerach oddychają o wiele bardziej zanieczyszczonym powietrzem niż ich rodzice.

Uwazaj dziecko spacer wozek
Autor: pixabay.com

Aż o kilkadziesiąt procent więcej zanieczyszczeń niż osoba dorosła może wdychać dziecko w typowej spacerówce. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że niemowlęta znajdują się wtedy stosunkowo blisko ziemi, a właśnie tam powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Maluchy nagminnie wdychają przez to np. opary z rur wydechowych samochodów. Aby zmniejszyć ilość szkodliwych substancji w organizmach małych dzieci, opłaca się unikać pojawiania się z pociechami przy ruchliwych ulicach. Wskazane jest także częste rozkładanie podczas spacerów wózkowych bud. Naukowcy zalecają również sadzenie żywopłotów między chodnikami a drogami.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat