Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Utrudnili życie niepełnosprawnemu Jasiowi

Artykuł

Przez brak zgody sąsiadów na zamontowanie windy, chorujący na zanik mięśni 10-latek ze Świdnika, ma utrudnione wyjścia z domu.

Utrudnili zycie
Autor: pixabay.com

Poruszający się na wózku inwalidzkim 10-letni Jaś ze Świdnika (województwo lubelskie) marzy, aby w zamieszkiwanym przez niego przy bloku, pojawiła się winda, dzięki której mógłby więcej czasu spędzać poza domem. Niestety nie zgadzają się na nią sąsiedzi. Obawiają się bowiem, że zamontowanie konstrukcji obniży wartość ich mieszkań oraz że winda ograniczy dostęp światła słonecznego do wnętrz ich pokojów. Z powodu obiekcji sąsiadów, mieszkający na drugim piętrze chłopiec, musi za każdym razem, gdy pragnie opuścić dom, cierpliwie czekać aż ktoś z bliskich pomoże zwieźć go na dół. Kosztuje to zaś jego krewnych wiele sił. Wózek z chłopcem jest bowiem dosyć ciężki. Rodzina 10-latka chce powalczyć o zwiększenie komfortu życia dziecka w sądzie. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat