Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Urwała dziecku główkę przy porodzie

Artykuł

W Wielkiej Brytanii rozpoczął się właśnie proces lekarki, która przyjmując poród w sposób naturalny, przyczyniła się do oderwania główki noworodka od tułowia.

Urwala dziecku glowke
Autor: pixabay.com

Spora część obywateli Wielkiej Brytanii z zaciekawieniem będzie śledzić proces sądowy ginekolog Vaishnavy Laxman, której zarzuca się popełnienie poważnego błędu medycznego. Odbierając poród jednej z pacjentek, zamiast zarządzić cesarskie cięcie, zdecydowała się ona bowiem na wymuszenie na ciężarnej kobiecie porodu naturalnego. Wskutek jej decyzji, główka noworodka utknęła w szyjce macicy rodzącej. Podczas wyciągania dziecka z wnętrza ciężarnej, główka maleństwa oderwała się od reszty ciała maluszka. Potomek pacjentki nie przeżył więc porodu. Teraz sąd w Manchesterze zdecyduje, jaką odpowiedzialność karną poniesie Vaishnavy Laxman za niewyrażenie zgody na cesarskie cięcie mimo przesłanek przemawiających za takim rodzajem porodu oraz za urwanie główki dziecku.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 3.7777777777778/5. Oceniono 9 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat