Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Urodziło się dziecko z macicy pobranej od zmarłej dawczyni

Artykuł

Dzięki staraniom brazylijskich lekarzy, na świat przyszła dziewczynka, której mamie przeszczepiono macicę od zmarłej kobiety. Jest to pierwszy taki przypadek na świecie.

Polozna odebrala wlasny porod
Autor: pixabay.com

Świat nauki i medycyny pochwalił się mediom tym, że udało się doprowadzić do narodzin zdrowego dziecka, które rozwijało się w macicy pobranej od zmarłej osoby. Osiągnięcie to cieszy tych, którzy się do tego przyczynili, tym bardziej, że 10 poprzednich prób doprowadzenia do narodzin małego człowieka z macicy od zmarłej ofiarodawczyni, kończyło się niepowodzeniem. Warto dodać, że do tej pory notowano przypadki korzystania przez płody z tego organu przeszczepionego tylko od żywych dawczyń. Dopiero w brazylijskim Sao Paolo starania lekarzy, by wykorzystać macicę kobiety, która urodziła troje dzieci i zmarła w wieku 45 lat, zakończyły się sukcesem. Dzięki transplantacji, in vitro i cesarskiemu cięciu, pewna 32-latka, została mamą uroczej dziewczynki. Ten nietuzinkowy medyczny przypadek może pomóc więc lekarzom w uszczęśliwianiu kolejnych kobiet, które marzą o tym, by być rodzicem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat