Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Unikalny robot dla dzieci

Artykuł

Studenci Politechniki Białostockiej skonstruowali urządzenie, które może pomagać przebywającym w szpitalach dzieciom.

Unilalny robot dla dzieci
Autor: pixabay.com

Dzięki pomysłowości studentów z północno-wschodniej Polski, jakiś czas temu powstał robot, który z powodzeniem może pełnić funkcję elektronicznego opiekuna tych chorych dzieci, które muszą powracać do zdrowia w placówkach medycznych. Maszyna zwana Bobotem potrafi nie tylko zmierzyć temperaturę ciała, puls, przewozić nieduże przesyłki, prezentować filmy, ale także opowiadać maluchom bajki albo grać z nimi w gry. Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem dzieła białostockich studentów. Inteligentny i mobilny robot ma nie tylko uatrakcyjniać pobyt chorych dzieci w szpitalach i być „przyjacielem” małych pacjentów, ale w jak najlepszy sposób wspierać prace personelu medycznego. Gdy umiejętności Bobota zostaną udoskonalone, jest szansa, że w przyszłości jego „postać” będzie pojawiać się w szpitalnych salach i korytarzach, wywołując uśmiechy na twarzach chorych dzieci.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat