Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Unikalna proteza dla 9-latka

Artykuł

Szczecińscy lekarze przeprowadzili niedawno na chorym na raka kości chłopcu pionierską operację. Dziecko otrzymało protezę, która będzie rosła wraz z nim.

Unikalna proteza 9latek
Autor: freepik.com

Do mediów przedostała się informacja o pierwszej na świecie operacji wszczepienia protezy udowej u dziecka, która rośnie wraz z człowiekiem. Zabieg miał miejsce w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM w Szczecinie. Pacjentem był 9-letni chłopiec. Dzięki tej operacji, dziecko nie będzie musiało mieć amputowanej nogi. Chłopcu wszczepiono też implant kolana wyprodukowanego przy użyciu technologii druku 3D. O operacji rozpisują się światowe media dlatego, że nie zdarzyło się nigdy wcześniej,  aby przeprowadzano podobną interwencję medyczną u jakiegoś nieletniego pacjenta. "Chłopiec czuje się bardzo dobrze, nic go nie boli, może chodzić bez kul. Ruch w stawie kolanowym został odtworzony, w stawie biodrowym również" - skomentował wydarzenie  dr hab. Daniel Kotrych z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat