Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Uczniowie w Chinach noszą metrowe nakrycia głowy

Artykuł

Aby dzieci zachowywały od siebie i nauczycieli bezpieczny odstęp, w jednej z chińskich podstawówek wprowadzono noszenie metrowych kapeluszy.

Uczniowie chiny nakrycie glowy
Autor: YouTube / Valleyray Gorshcow

Kolorowe czapki z przymocowanymi paskami z tektury - taki sposób na zachowanie odpowiedniego dystansu wymyślono w Szkole Podstawowej Yangzheng w Hangzhou we wschodnich Chinach. W Państwie Środka zachęca się bowiem najmłodszych, by odstęp między rówieśnikiem bądź pedagogiem wynosił co najmniej jeden metr. Dzięki oryginalnym osłonom, jest już to na pewno możliwe. Zdjęcia nietypowych nakryć głowy obiegają Internet. Możliwe, że i inne chińskie szkoły pójdą w ślady placówki z Hangzhou i polecą rodzicom przygotować dla swoich pociech metrowe czapki. Ich noszenie może okazać się bowiem nie tylko skutecznym zabezpieczeniem dzieci przed zbyt bliskim kontaktem z innymi, ale i szkolną atrakcją.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat