Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

„Ty też będziesz w ciąży” – recenzja

Artykuł

Współcześnie medycyna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom człowieka, a jednak nie zawsze jest w stanie spełnić wszystkie marzenia. Zwłaszcza te dotyczące posiadania potomstwa…

Ty też będziesz w ciąży
Autor: Materiały prasowe

Szacuje się, że nawet 25% par w Polsce może mieć problem z poczęciem dziecka. Negatywnie wpływają na to rozmaite czynniki, poczynając od codziennej diety, małej ilości ruchu i braku równowagi psychiczno-fizycznej, aż po zanieczyszczenie powietrza, zwiększone ryzyko zapadania na rozmaite schorzenia i zaburzenia hormonalne. Choć problemy często leżą również po stronie męskiej, to jednak kobiety zwykle poddają się specjalistycznemu leczeniu, którego diagnostyka w ich przypadku jest niejednokrotnie złożona, kosztowna, ale i trudna dla psychiki. Z tego powodu coraz więcej osób poszukuje naturalnych, holistycznych metod, które pozwoliłyby utrzymać rozrodczość na dobrym poziomie i poprawiły szanse na posiadanie dzieci. I właśnie o tym jest ta książka.

Na wstępie powiem, że ci, którzy spodziewali się po niej wręcz szarlatańskich metod poprawy płodności srogo się zawiodą. Autorka bowiem jest absolwentką neurobiologii, która swoją wiedzę łączy z zainteresowaniem ziołolecznictwem oraz akupunkturą. Zajmuje się zdrowym, organicznym żywieniem w diecie wegańskiej, a także jest znanym doradcą w sprawie nie tylko płodności, ale i poprawy jakości życia. Co więcej, sama książka została wydana przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL, które publikuje ciekawe, popularnonaukowe książki i poradniki z różnych dziedzin życia. Wewnątrz, w posegregowanej treści znaleźć można więc przede wszystkim metody naturalne, ale oparte na badaniach laboratoryjnych oraz odkryciach naukowców. A to znacznie dodaje powagi całej lekturze.

Książka, choć niespecjalnie gruba, ma w sobie skondensowane informacje dotyczące nie tylko radzenia sobie z poprawą płodności, ale również wprowadzające w to zagadnienie. Często brakuje nam tego medycznego, ale zrozumiałego dla nas podejścia do kwestii rozrodczych, a wiele kobiet wstydzi się czy krępuje pytać o nie swoich lekarzy ze specjalizacją ginekologiczną. Jeśli i Ty należysz do tego grona, to znajdziesz w tej książce nie tylko treść pisaną, ale również grafiki i wykresy, które pomogą zrozumieć, jak działa płodność, czym jest, a także, w jaki sposób można ją rozwijać i dlaczego właśnie tak. Druga część obejmuje to, na co czekamy, czyli praktyczne przygotowanie do poprawy płodności w podejściu holistycznym, czyli całościowym; oznacza to, że znajdziemy tam nie tylko wskazane do wykonania badania i potencjalne schorzenia mogące utrudniać poczęcie, ale również informacje na temat przygotowania emocjonalnego i psychicznego czy zmiany diety i aktywności. Trzecia część to dodatkowe wskazówki i artykuły uzupełniające, w których znajdziemy odpowiedzi na pojawiające się w trakcie lektury pytania.

Książkę „Ty też będziesz w ciąży” polecić mogę nie tylko kobietom, które już teraz starają się o dziecko, ale również tym, które chcą zachować równowagę hormonalną i dać sobie szansę na potomstwo w przyszłości. Połączenie badań, medycyny zachodniej i wschodniej sprawia, że mamy szansę spojrzeć na to zagadnienie z każdej strony, a to z pewnością pozwala nam oswoić problem i dać sobie samej szansę na dziecko.

Aimee E. Raupp, „Ty też będziesz w ciąży”, Warszawa, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2016.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat