Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Trend z Tik Toka: nagrywają przeklinające dzieci

Artykuł

Coraz większą popularność zdobywa w Internecie trend polegający na rejestrowaniu i publikowaniu przekleństw dzieci. Filmików z uczestnikami challengu szybko przybywa.

Tik-tok-logo
Autor: freepik.com

,,Łazienkowe przekleństwa” to cieszący się sporym powodzeniem trend, zachęcający dzieci do używania wulgaryzmów tylko w jednym pomieszczeniu w domu: w łazience. Challenge polega na tym, aby młody miłośnik niecenzuralnych słów wyraził  dosadnie swoje emocje. Rodzic nagrywa przekleństwa swojej pociechy, a potem publikuje video w mediach społecznościowych. Jak przekonują specjaliści, taka zabawa może mieć bardzo negatywne skutki; nie tylko promuje bowiem używanie wulgaryzmów, ale może wpłynąć negatywnie na rozwój i psychikę dziecka, na jego relacje z najbliższymi. Publikowanie wizerunku dziecka, w wraz  z podaniem lokalizacji młodego uczestnika challengu może narażać go na potencjalne niebezpieczeństwo, podobnie jak zostawienie  w Sieci tak zwanego cyfrowego śladu. Uzależnienie kilkulatka od lajków i pozytywnych komentarzy może z kolei obniżać samoocenę dziecka, generować dużo niepokoju i stresu.  Smutne więc, że nie brakuje na świecie rodziców, którzy w filmowaniu przeklinających dzieci nie widzą absolutnie nic niestosownego, uważając to za świetną zabawę. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat