Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Nastolatek

To nie będzie łatwy czas dla ósmoklasisty

Artykuł

Jak przygotować dziecko do testów ósmoklasisty skoro szkoły są zamknięte z powodu koronawirusa?

Nie latwy czas osmioklasista
Autor: pixabay.com

Szkolnictwo stoi pod znakiem zapytania. Wiele osób zastanawia się, czy testy ósmoklasisty się odbędą i kiedy tak naprawdę nastąpi powrót do normalności. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Nie jesteśmy więc w stanie przewidzieć, co wydarzy się za tydzień, dwa czy za miesiąc. Możemy mieć jedynie nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że już niebawem wrócimy do rutyny, która na chwilę obecną jest wyczekiwana i upragniona przez większość z nas. Dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej to również trudny okres. Stres związany ze zbliżającym się terminem testów, zamknięte szkoły i wprowadzany e -learning nie działają na korzyść młodzieży i sprawiają, że uczniowie i rodzice panikują oraz z niecierpliwością czekają na powrót do normalności.

Jak przygotować dziecko do testów ósmoklasisty w zaciszu domowym?

Przede wszystkim rozmawiaj. Uczeń ostatniej klasy szkoły podstawowej to nie jest już małe dziecko. Rozumie w czym tkwi problem i przeżywa go zupełnie inaczej niż jego młodsi o kilka lat rówieśnicy.

Zwróć uwagę na zajęcia, które przeprowadzane są przez nauczycieli w formie elektronicznej. Może warto przeanalizować, czy sposób przekazywania wiedzy jest dostatecznie zrozumiały i klarowny. Wymień się spostrzeżeniami z kadrą – dla nich to również jest nowość.

Poświęć dziecku więcej uwagi niż dotychczas. Tym bardziej, że okoliczności temu sprzyjają. Może razem zaczniecie przypominać sobie poznany dotychczas materiał? Spróbujcie wspólnie rozwiązywać zadania na czas – rywalizacja sprzyja przyswajaniu wiedzy.

Internet to wspaniała skarbnica wiedzy. Poszukajcie testów i zadań on-line. Z pewnością w sieci mnóstwo jest stron, na których uczeń może pogłębić swoją wiedzę oraz sprawdzić, jak wypada na tle innych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat