Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

To ci się przydarzy w rodzicielstwie

Artykuł

Oto garść faktów o rodzicielstwie, o których warto pamiętać.

To sie przydarzy rodzicielstwo
Autor: pixabay.com

Nie brakuje w codzienności rodzica chwil, kiedy jego pociecha zachowuje się w charakterystyczny dla dziecka sposób. Mając tego świadomość, łatwiej jest poradzić sobie z różnymi rodzicielskimi wyzwaniami. Zainteresowanie pedagogiką, psychiką i rozwojem nieletniego, może bardzo pomóc w byciu lepszą mamą lub ojcem.

Posiadając dziecko, dobrze pamiętać, że jest ono bardzo skutecznym opóźniaczem wszelakich wyjść. Gdy wybieramy się więc gdzieś poza dom, prawdopodobieństwo tego, że nasz potomek będzie poruszał się wtedy jak żółw, będzie kapryśny, absorbujący i dostarczy nam co najmniej kilku powodów do spóźnienia się, jest naprawdę ogromne. Gdy nie chcemy dotrzeć więc gdzieś za późno, warto zawsze dbać o to, aby do zwyczajowych przygotowań do opuszczenia mieszkania, dodawać dodatkowe 20 minut.

Bardzo często zdarza się, że gdy rodzice planują jakąś wycieczkę lub podróż, rozchorowuje im się wtedy dziecko. Dobrze być na taką sytuację należycie przygotowanym. Podstawa to posiadanie pod ręką numeru telefonu do zaufanego pediatry i odpowiednio wyposażona apteczka domowa. Ułatwić wyjazd z chorym potomkiem powinno też wcześniejsze zasięgniecie informacji, gdzie i na jakich warunkach w razie potrzeby skorzystać można daleko od domu z pomocy medycznej. Jest to szczególnie ważne, gdy zabiera się swoją pociechę za granicę.

Gdy w domu panuje długa cisza, oznacza to zazwyczaj dla rodziców kłopoty. Rzadko się zdarza, żeby brak hałasu był synonimem grzecznej zabawy dziecka lub jego niespodziewanej drzemki. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że maluch zajęty jest wtedy niszczeniem wyposażenia domu albo jakąś czynnością, która może być dla niego niebezpieczna.

Sporą ilość dzieci cechuje gadatliwość. Jeśli więc twoja pociecha zalicza się do małych gaduł i plotkarzy, warto zwracać uwagę na to, co mówi się przy potomku, gdyż prawdopodobieństwo tego, że maluch powtórzy to komuś z otoczenia, jest niezwykle duże.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat