Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Ten internetowy łańcuszek zagraża dzieciom

Artykuł

Do wykonywania niebezpiecznych zadań zachęca nieletnich na Instagramie, Tik Toku i WhatsAppie osoba wykorzystująca wizerunek pewnej znanej bajkowej postaci.

Internetowy lancuszek
Autor: freepik

Policja ostrzega rodziców małych dzieci i nastolatków przed nowym zagrożeniem, które czyhać może na nieletnich użytkowników Internetu. Coraz więcej najmłodszych Internautów otrzymuje bowiem wiadomości zachęcające do niebezpiecznych i szkodliwych aktywności, a nawet samobójstw. Prowodyr niszczących psychikę zachowań podszywa się pod postać z bajki Disneya: Goofy'ego. Zmodyfikowany wizerunek lubianego przez dzieci kreskówkowego bohatera namawia nieletnich do podejmowania coraz bardziej ryzykownych wyzwań. Niektóre z nich mogą zagrażać zaś nie tylko zdrowiu, ale i życiu. Warto ostrzegać swoje pociechy przed "Strasznym Goofym" i innymi groźnymi łańcuszkami i nie żałować czasu na rozmowy z nimi o cyberbezpieczeństwie. Uświadomione dziecko, to bez wątpienia bowiem bardziej bezpieczne dziecko.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat