Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Tatusiowie z dziećmi” - recenzja

Artykuł

Niezwykła książeczka dla małych rączek, która potrafi stymulować wzrok i pobudza wyobraźnię naszych pociech. Naprawdę warto mieć ją w domu.

Tatusiowe z dziecmi
Autor: Materiały prasowe

Głównymi bohaterami tej małej lektury są zwierzęta i ich rodziny, a dokładniej - tatusiowie ze swoimi dziećmi. Mamy okazję spotkać kogoś z dalekich ciepłych krajów, a także kogoś, kogo możemy spotkać na naszych podwórkach. Czas spędzony z tą książką będzie idealną okazją do nauczenia dziecka wrażliwości do zwierząt i wszystkiego, co nas otacza. Będziemy mogli pokazać mu, że nie tylko ludzie mają swoje rodziny i bliskich. W przyrodzie jest podobnie i warto to wiedzieć.

Kiedy książka trafiła do mnie, długo zastanawiałam się, jak w kilku zdaniach ją opisać. Po zapoznaniu się z nią, stwierdzam, że jest ona dla tych najmłodszych dzieci. Sama lektura jest bardzo dobrze wydana. Grube kartki nie zostaną szybko zniszczone przez małe rączki i ząbki. Ilustracje pokochałam, od kiedy pierwszy raz ją otworzyłam. Poznajemy nie tylko te zwierzęta, które możemy spotkać tuż za rogiem czy na naszych podwórkach, ale także te pływające w ocenach i morzach oraz żyjące w dalekich, ciepłych krajach. Zwierzątka różnią się tylko wielkością, co oznacza, że tatusiowie są zawsze górą. O co tak naprawdę chodziło autorowi tej książki? Chciał, abyśmy pokazywali dzieciom, że w świecie przyrody jest zupełnie tak jak w naszych domach. Dzieci z rodzicami zawsze są blisko siebie i trzymają się razem. Zwierzęta także mają swoje domy i rodziny.

Książeczka sprawdzi się u każdego rodzica. Dla nas była ciekawą przygodą i dziś jak Wojtuś widzi jakiegoś zwierzaka, to opowiada mi o jego rodzinie. Dziecko od najmłodszych lat powinno uczyć się wrażliwości otaczającego go świata. Nasz maluch każdego dnia mnie zaskakuje. Jego ciekawość i chęć uczenia się jest dla mnie radością i cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć i wspierać go. Takie książki jak ta powinna być w biblioteczce każdego dziecka. Szczerze polecam.

Guido van Genechten, „Tatusiowie z dziećmi”, Nasza Księgarnia, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat