Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Tam dzieci nie giną na drogach

Artykuł

Państwowy Zarząd Dróg w Norwegii poinformował tamtejszą opinię publiczną, że w 2019 roku na norweskich drogach nie zginęło ani jedno dziecko poniżej 16 roku życia.

Tam dzieci nie gina droga
Autor: pixabay.com

Norweskie drogowe statystyki budzą zazdrość na całym świecie. W minionym roku nie było tam bowiem śmiertelnego wypadku z udziałem nieletniego do 16 roku życia, a w 2018 roku zginęło tam na drogach tylko 1 dziecko. Dla porównania, w Polsce w 2018 roku zanotowano aż 57 dziecięcych ofiar śmiertelnych. Prawie 3000 polskich dzieci zostało zaś w wypadkach drogowych w tym roku rannych. Nasz kraj różni się oczywiście bardzo liczbą ludności od Norwegii, ale nie tłumaczy to wcale braku ostrożności polskich kierowców na drogach, nagminnego przekraczania prędkości, jazdy po alkoholu i z telefonem komórkowym w ręku, notorycznego łamania przepisów drogowych. Apelów więc o rozwagę za kółkiem wśród kierowców nad Wisłą nigdy dość.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat