Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Tak najczęściej nazywano polskie noworodki w 2019 roku

Artykuł

Wiadomo już, jakie dziecięce imiona w minionym roku cieszyły się w naszym kraju największą popularnością. Oto szczegóły.

Imiona2019
Autor: pixabay.com

Aż 8456 nowo narodzonych Polek zarejestrowano w 2019 roku pod imieniem Zuzanna. Jest to więc aktualnie wśród polskich rodziców najbardziej cenione żeńskie imię. Mamy i tatusiowie znad Wisły lubią też bardzo imię Julia. Świadczy o tym fakt, że aż 8189 dziewczynek o tym imieniu zostało urzędowo zgłoszonych w ubiegłym roku. Trzecim najbardziej popularnym żeńskim imieniem 2019 roku była Zofia. Na kolejnym miejscu znalazła się: Maja, a tuż za nią Hanna. Bardzo modnymi imionami są także: Lena, Alicja, Maria, Oliwia i Amelia.

Numerem 1 wśród imion dla chłopców jest Antoni. W 2019 roku zarejestrowano pod tym imieniem 8550 dzieci. Nie będzie brakować także nad Wisłą Janów ani Jakubów. Polscy rodzice cenią również imię Aleksander oraz Szymon. Na szóstym miejscu w zestawieniu najbardziej popularnych dziecięcych imion męskich znajduje się Franciszek. W ubiegłym roku w polskich urzędach stanu cywilnego zostało zgłoszonych 6805 małych Franciszków. Rozchwytywanymi męskimi imionami w naszym kraju są także: Filip, Mikołaj, Wojciech i Adam.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat