Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Ta śmieszna i straszna PRL” – recenzja

Artykuł

Historii Polski przedstawianej w szkolnych podręcznikach z pewnością nie można uznać za ciekawą i interesującą.

Ta smieszna straszna prl
Autor: Materiały prasowe

Wręcz przeciwnie – długie teksty, pełne dat i nazwisk, pisane monotonnym językiem, prędzej uśpią naszych milusińskich niż rozbudzą ich apetyt na kolejną dawkę historycznej wiedzy. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Podręczników nie zmienimy – to jasne jak słońce. Możemy jednak wybrać nieco inne źródło wiedzy, które nie będzie odstraszać młodych odkrywców, a wręcz przeciwnie – sprawi, że ich niechęć do przedmiotu przerodzi się w prawdziwą pasję. Odpowiedzią na problemy uczniów i rodziców jest książka autorstwa Grażyny Bąkiewicz pod tytułem „Ta śmieszna i straszna PRL”. Publikacji z serii „Ale historia…” już nie raz trafiały do moich rąk, zachwycając mnie fabułą, zabawnymi dialogami i komiksowymi ilustracjami. Nie inaczej było i w tym przypadku. Historia opowiedziana oczami uczniów, którzy przenoszą się w czasie przy pomocy ultra nowoczesnych szkolnych ławek. Czy taka podróż do dawnych czasów wraz z ulubionymi bohaterami może być nudna? Na pewno nie! Z taką książką nie ma mowy o znużeniu czy zniechęceniu!

Tym razem szalona grupa dwunastolatków na czele z rezolutną Melą wybierają się do Łodzi w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Po wylądowaniu w oddalonym o kilkadziesiąt lat miejscu na osi czasu, dzieciaki odkrywają paradoks państwa polskiego w latach 1952 – 1989. Puste półki w sklepach, długie kolejki, brak podstawowych produktów (w tym nawet papieru toaletowego!), donosiciele, milicja, pochody, dziwne audycje radiowe i artykuły w gazetach – to wszystko stanowiło dla młodych odkrywców nie lada zagadkę, której wyjaśnienie stało się motywem przewodnim wędrówki po łódzkich ulicach.

Podróż do świata historii w tak doborowym towarzystwie będzie dla Waszych pociech fantastyczną przygodą. Zobaczcie sami, ile frajdy sprawi im wyjaśnianie tajemnic przodków i jak szybko młode umysły będą chłonąć wiedzę – w końcu zabawa i nauka to najlepsza kombinacja!

Grażyna Bąkiewicz, „Ta śmieszna i straszna PRL”, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat