Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Szpitalni wolontariusze będą przytulać noworodki

Artykuł

Częścią terapii dla potrzebujących noworodków w pewnym amerykańskim szpitalu jest od niedawna przytulanie maluchów przez wolontariuszy.

Szpitalni wolontariusze noworodki
Autor: pixabay.com

W USA nie brakuje noworodków, które cierpią na tzw. zespół odstawienia, spowodowany tym, że ich matki zażywały w czasie ciąży narkotyki. Potomstwo uzależnionych kobiet bywa często nerwowe, płaczliwe, nadwrażliwe na kolory i hałas. Takie noworodki bywają nagminnie niespokojne, łatwo ulegają rozdrażnieniu, nie mają apetytu i często wymiotują. Aby zminimalizować skutki nałogu rodzica, jeden ze szpitali w Ohio wprowadził oryginalny i nie stosowany do tej pory program terapeutyczny. Polega on na tym, że starannie wybrani przez placówkę medyczną wolontariusze będą regularnie przytulać noworodki, uspokajając maluchy i stwarzając im poczucie bezpieczeństwa. Dyrekcja szpitala w mieście Dayton ma nadzieję, że nowy program pomoże w widoczny sposób cierpiącym noworodkom i że rozprzestrzeni się również na inne placówki medyczne.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat