Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Szokujące wyniki najnowszej kontroli dziecięcych zabawek

Artykuł

W wyniku ogólnopolskiej kontroli trafiających do Polski zabawek, zakwestionowano aż 700 tysięcy sztuk przedmiotów umilających czas najmłodszym, a zniszczono 30 tysięcy.

Szokujace wyniki zabawki
Autor: pixabay.com

Dzięki wspólnej akcji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Inspekcji Handlowej w ręce polskich dzieci nie wpadnie kilkadziesiąt tysięcy zabawek, zawierających szkodliwe dla ich zdrowia substancje. Szczegółowa kontrola 1,5 miliona artykułów dla dzieci sprowadzanych spoza Unii Europejskiej wykazała, że aż 700 tysięcy z nich nie spełniało norm bezpieczeństwa, a aż 30 tysięcy tak skandalicznie i rażąco odbiegało od standardów unijnych, że nadawało się tylko do utylizacji. Toksyny zawarte w takich zabawkach to prosta droga do poważnych chorób najmłodszych. Dzięki wytężonej pracy kontrolerów, felerne produkty nie trafią na szczęście do polskich sklepów. Podobne kontrole zabawek zapowiadane są również na przyszłość. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat