Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Sznurki przy kapturach niebezpieczne dla dzieci

Artykuł

UOKiK wraz z Inspekcją Handlową nie mają wątpliwości: zbyt długie sznurki przy dziecięcych ubrankach mogą zagrażać zdrowiu i życiu najmłodszych.

Sznurek kaptur
Autor: pixabay.com

UOKiK apeluje do rodziców o zwracanie uwagi na to, czy ubranka, które nabywają dla swoich pociech nie posiadają sznurków przy kapturach. Mogą one bowiem stwarzać dla maluchów zagrożenie. Po ostatnich kontrolach przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową okazało się, że prawie 40% obejrzanego asortymentu, może narażać na niebezpieczeństwo małych użytkowników. Państwowi kontrolerzy uważają, że sznurki umieszczone przy szyi dziecięcego ubranka, mogą przyczynić się do uduszenia malucha, a długie sznurki do upadku dziecka, gdy o coś przy poruszaniu się zaczepi. Wykryte nieprawidłowości to z pewnością bodziec dla polskich rodziców, aby bacznie przyglądali się odzieży, którą noszą ich pociechy i nie płacili za produkty, które nie spełniają określonych norm bezpieczeństwa.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat