Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Szkoła rodzenia w języku migowym

Artykuł

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób głuchych i słabosłyszących, Fundacja Fonis realizuje projekt ułatwiający niesłyszącym przygotowanie do rodzicielstwa.

Szkola rodzenia jezyk migowy
Autor: freepik

10 nagrań. Tyle bezpłatnych filmów edukacyjnych dla przyszłych rodziców dostosowanych dla osób głuchych i słabosłyszących dostępnych jest już na stronie internetowej Fundacji Fonis. Stanowią one część składową unikalnego i pionierskiego projektu zatytułowanego: “Szkoła rodzenia w języku migowym”. W nagraniach poruszane są m.in. następujące zagadnienia: dolegliwości ciążowe, pielęgnacja noworodka, chustowanie, trudności emocjonalne w okresie poporodowym. Swoją wiedzę przekazuje w nagraniach: położna, fizjoterapeuta, psycholog. Pierwszy etap projektu to nagrania ze specjalistami. Następnym krokiem jest transkrypcja słowa mówionego w tekst. Pole do popisu mają tu tłumacze Polskiego Języka Migowego. Gdy tłumaczenie jest gotowe, do pracy przystępuje lektorka, która przekazuje treści przydatne przyszłym rodzicom w języku migowym. Na końcu następuje połączenie migania i mówienia w jeden obraz i opatrzenie go napisami. Efektem mogą cieszyć się osoby głuche i słabosłyszące, które przygotowują się do roli mamy i taty. Oby filmów edukacyjnych dla nich w Internecie pojawiało się jak najwięcej.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat