Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Szkoła nie poinformowała matki, że jej córka chce zmienić płeć

Artykuł

Pracownicy pewnej amerykańskiej szkoły traktowali 11-letnią Alicię jak chłopca, nie informując o tym matki uczennicy. Kobieta pozwała okręg szkolny do sądu.

Szkola corka plec
Autor: freepik.com

100 tysięcy dolarów odszkodowania od okręgu szkolnego w Kalifornii otrzymała niedawno pani Jessica Konen, matka 11-letniej Alicii za to, że szkoła, w której edukację pobierała jej córka, zataiła przed nią tranzycję dziewczynki, czyli fakt, że pomagała uczennicy czuć się i zachowywać jak chłopiec. Zastanawiająca się nad zmianą płci Alicia mogła korzystać z toalet dla chłopców, zwracano się do niej na lekcjach męskimi zaimkami. Gdy sprawa wyszła na jaw, matka 11-latki chciała sądownie dochodzić odszkodowania za brak informacji od szkoły na ten temat. Do procesu sądowego nie doszło. Strony zawarły ugodę pozasądową. Pani Konen wypłacono finansowe zadośćuczynienie, a 11-letnia Alicia doszła do wniosku, że jednak nie chce być chłopcem, że o wiele bardziej sobą czuje się jako dziewczynka. Dzieląc się tą historią w Internecie, matka dziewczynki zaapelowała do rodziców, by zwracali baczną uwagę na to, dzieje się z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Zobowiązała się też do tego, że będzie domagać się od amerykańskich szkół dokładnego informowania rodziców o wszystkich ważnych sprawach dotyczących uczniów. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat