Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Szkodliwe nawyki ciężarnych

Artykuł

Rzeczy, z których przyszła mama dla dobra dziecka powinna zrezygnować, nie brakuje. Oto wybrane przykłady.

Szkodliwe nawyki ciezarnych
Autor: pixabay.com

Aby maleństwo noszone w łonie matki dobrze się rozwijało, warto aby kobieta unikała zachowań, które mu szkodzą. Większość przedstawicielek płci pięknej oczekujących potomstwa jest świadomych, że picie alkoholu i palenie papierosów w okresie ciąży, niekorzystnie wpływa na rozwój płodu, ale dobrze pamiętać o porzuceniu i innych niezdrowych nawyków. Należy do nich np. picie mocnej kawy i herbaty. Napoje te podnosić bowiem mogą zanadto ciśnienie, powodować kołatania i bóle serca, bóle głowy i utrudniać przyswajanie żelaza, którego niedostateczna ilość w organizmie ciężarnej, spowodować może anemię. Dla dobra oczekiwanego dziecka, opłaca się również zrezygnować z wizyt na solarium, przyjmowania jakikolwiek leków i suplementów diety bez konsultacji z lekarzem, spania na brzuchu, na wznak, depilacji laserowej, tatuaży, noszenia obcisłych ubrań, wielogodzinnego chodzenia w szpilkach oraz z długich, gorących kąpieli i pobytów w saunie.

Szkodliwym nawykiem, którego na czas ciąży powinno się zaniechać, jest spożywanie niektórych produktów spożywczych w ich surowej postaci. Mowa tutaj m.in. o sushi, tatarach, surowych jajkach, ostrygach, szynce parmeńskiej, serach pleśniowych. Mogą one bowiem być źródłem bakterii chorobotwórczych i pasożytów, od których lepiej maluszka znajdującego się w brzuszku mamy, trzymać z daleka. Przyzwyczajeniem, z którym ciężarna na czas ciąży powinna dać sobie spokój, jest odchudzanie się przez stosowanie radykalnej diety bądź nie zwracanie uwagi na to, co kładziemy na talerz i uleganie wszystkim ciążowym, kulinarnym zachciankom.

Zwyczaj, z którego opłaca się dla dobra oczekiwanego potomka zrezygnować to unikanie aktywności fizycznej. Stan błogosławiony nie powinien oznaczać rezygnacji ze sportów i ruchu na świeżym powietrzu. Nie ma mowy oczywiście o nadmiernym forsowaniu się i uprawianiu aktywności, mogących niekorzystnie wpłynąć na ciało kobiety i rozwój płodu, ale spacery i określone ćwiczenia fizyczne w ciąży, są jak najbardziej wskazane.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 3.8/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat