Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Sześcioraczki z Krakowa

Artykuł

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. To unikalne wydarzenie na skalę całego kraju.

Szescioraczki krakow
Autor: pixabay.com

Cztery dziewczynki i dwóch chłopców przywitano w poniedziałek przedpołudniem w krakowskiej placówce medycznej. Poród nastąpił w 29. tygodniu ciąży. Lekarzy zdziwiła tak duża ilość maluchów wydobywanych z ciała rodzącej. Spodziewali się bowiem, że noworodków będzie piątka. Nic to dziwnego, poród sześcioraczków zdarza się raz na 4,7 miliarda ciąż. Najmniejsze dziecko waży 890 gramów, największe 1300. Niemowlęta przebywają teraz w inkubatorach. Wymagają wsparcia w oddychaniu. Ich stan zdrowia będzie na bieżąco bacznie monitorowany. Prezydent Andrzej Duda pogratulował na Twitterze świeżo upieczonym rodzicom i podziękował personelowi medycznemu za ich pracę. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat