Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Szeptane” - recenzja

Artykuł

Jakie pułapki czyhają na młodych ludzi w sieci?

Szeptane
Autor: Materiały prasowe

Książka „Szeptane” napisana przez Pawła Beręsewicza trafiła w moje ręce jako nagroda za konkurs polonistyczny zorganizowany przez moją nauczycielkę od języka polskiego (p. Anię). Jednocześnie otrzymałam przywilej napisania o niej recenzji. Do tej pory nie spotkałam się z twórczością tego autora, ale książka zapowiadała się interesująco i kupiłabym ją z własnej inicjatywy, gdybym ją zobaczyła w księgarni. Ma ona nowoczesną i kolorową okładkę, natomiast w środku nie ma żadnych ilustracji.

Akcja utworu dzieje się we współczesnym świecie i dotyczy problemów młodzieży oraz zagrożeń, jakie mogą spotkać nas w Internecie.

Historia zaczyna się od pomysłu grupy kolegów z liceum, którzy postanowili rozdawać ulotki i w ten sposób zarobić pieniądze, aby kupić bilet na mecz finału Ligi Mistrzów, który miał być rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Praca niestety nie przyniosła dużego zysku. Wtedy pojawiła się możliwość zarobienia na tytułowym „szeptaniu” na różnych forach tematycznych w Internecie. Na czym to polegało? Przeczytajcie, a dowiecie się….

Głównym bohaterem jest Filip. Chłopaka bardzo mocno zaangażowała ta praca i dawała mu wiele satysfakcji. Przez to starał się nie dopuszczać do siebie myśli, że jest ona nie do końca uczciwa. Ponadto pewna rudowłosa dziewczyna, zawróciła mu w głowie. Wynikły z tego duże kłopoty i przekonał się na własnej skórze, że była ona ciekawą, lecz podstępną osobą.

Książka bardzo mi się spodobała. Była interesująca oraz pouczająca. Przeczytanie jej przyniosło mi wiele przemyśleń i nauczyło mnie, żeby nie mieszać się w szemrane interesy, tak jak zrobił to główny bohater książki. Zrozumiałam, że ludzie mogą podszywać się pod innych dla zdobycia pieniędzy i nie należy ufać każdej przypadkowej osobie, którą możemy spotkać w Internecie. Dla mnie, uczennicy klasy siódmej, utwór był dość trudny do przeczytania i raczej polecałabym go trochę starszej młodzieży.

Paweł Beręsewicz, „Szeptane”, Nasza Księgarnia, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.7/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat