Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Szczęśliwa rodzina to podstawa

Artykuł

Dla większości z nas rodzina stanowi najważniejszą wartość w życiu.

Szczęśliwa rodzina
Autor: pixabay.com

By w pełni cieszyć się rodzinnym szczęściem, każdego dnia trzeba dbać o wzajemne relacje. Co powinniśmy robić, żeby zbudować szczęśliwą rodzinę z silnymi fundamentami?

Zasady – istotne jest, żeby każdy członek rodziny wiedział, jakie ma prawa i co należy do jego codziennych obowiązków. Dzięki temu każdy będzie wiedział jakich reguł ma się trzymać i unikniemy niepotrzebnych kłótni.

Wspólne spędzanie czasu – zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej! Zamiast siedzenia przed telewizorem, możecie np. pograć w planszówki, wybrać się na basen czy po prostu zasiąść do wspólnego posiłku. Dzięki wspólnym zainteresowaniom, częściej się do siebie uśmiechamy i zacieśniamy więzi.

Czułość w nadmiarze – czułości nigdy za wiele. W związku z tym przytulajcie się, całujcie, dotykajcie najczęściej, jak to możliwe. Obowiązuje to nie tylko względem męża, ale również dzieci. Chwal, głaskaj i całuj maluszka za każdym razem, jak zrobi coś pozytywnego, albo wykaże się czymś. Dzięki temu maluch otrzyma sygnał, że jest doceniany.

Wspieranie się nawzajem – rodzina jest po to, żeby się wspierać i pocieszać w chwilach słabości. Dlatego też nie krzycz na dziecko, kiedy przyniesie złą ocenę tylko pomóż mu ją poprawić. Jeśli współmałżonek miał kiepski dzień w pracy, przygotuj mu kąpiel, zrób masaż czy powiedz, jaki jest niezastąpiony.

Doceniajcie rodziców – nie zaniedbujcie ich w żadnym wypadku, bo będą się czuli niepotrzebni. Kontaktujcie się jak najczęściej, urządzajcie rodzinne spotkania co jakiś czas, albo organizujcie wspólne wyjścia np. do kina czy teatru. Pokażcie, że są dla was bardzo ważni.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat