Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Sylwia Sylwester jest niecałopełnista” - recenzja

Artykuł

Prawdziwa przyjaźń może zdziałać cuda – nie tylko sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, ale także pozwala nam patrzeć na świat z perspektywy serca, czyniąc innych w naszych oczach doskonałymi.

Sylwia sylwester jest niecalopelnista
Autor: Materiały prasowe

Książka Macieja Kura pod tytułem „Sylwia Sylwester jest niecałopełnista” od samego początku była dla mnie jedną, wielką zagadką. Dziewczynka z elfimi uszami i dziwny biały stwór na okładce zapowiadali jednak, że czas spędzony na lekturze z pewnością nie będzie stracony. Chociaż początek mojej przygody z tą niezwykłą publikacją nie należał do tych określanych mianem „miłości od pierwszego wejrzenia”, to teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że autor podbił moje serce nie tylko samą fabułą i płynącym z historii morałem, ale także licznymi neologizmami i wyszukanym językiem. Jedyny minus książki to liczne błędy w tekście, które mi bardzo przeszkadzały.

Sylwia Sylwester to młoda, rezolutna cudodziejka o niezwykłym imieniu, mieszkająca wraz ze swoimi przyjaciółkami – Lucyferetką, Termilką, Speszką, Niezapominajką, Śmieszynką, Samowierzką oraz starszymi nauczycielkami w ogromnym domku w kształcie drzewa z bujną koroną liści. Jej beztroskie życie, pełne zabaw i zaskakujących przygód, dostarcza jej wielu niesamowitych i niezapomnianych wrażeń. Szczęście małej wróżki zostaje zburzone przez niepokojącą informację – jedna z cudodziejek jest niecałopełnista, a co za tym idzie, nie ma szans na normalne życie. Wiedziona wrodzoną ciekawością i niepokojem stara się za wszelką cenę dowiedzieć, która z przyjaciółek cierpi na tę nieznaną jej do tej pory przypadłość. W końcu zaczyna się obawiać, że to właśnie ona sama może być niecałopełnista.

Wspaniała, wciągająca historia o cudach i magii, która zachwyci dosłownie każdego. Młodzi czytelnicy, sięgając po książkę Macieja Kura, mają jedyną w swoim rodzaju okazję uczestniczenia w przygodach przyjaciółek-cudodziejek. Z każdym kolejnym rozdziałem zakochiwałam się coraz bardziej i bardziej w tej wyjątkowej opowieści. Utwór nie tylko pobudzi wyobraźnię Waszych pociech, idealnie zastępując gry i filmy, wzbogaci ich słownictwo i zachęci do zabaw, ale przede wszystkim da im najpiękniejszą lekcję życia – lekcję prawdziwej przyjaźni, tolerancji i wiary we własne siły. Polecam Wam gorąco tę fascynującą książkę. Czytajcie ją razem ze swoimi pociechami, odkrywając tajemniczy i piękny świat cudów.

Maciej Kur, „Sylwia Sylwester jest niecałopełnista”, Wydawnictwo Beelive Publishing, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.85/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat