Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Święta Faustyna i miłosierdzie Boże” – recenzja

Artykuł

Autorka bestsellerowej biografii „Siostra Faustyna”, tym razem w opowieści skierowanej do dziecięcego odbiorcy. Książka o Bożym miłosierdziu, św. Faustynie i pluszowej pandzie.

Swieta faustyna milosierdzie boze
Autor: Materiały prasowe

Czym jest miłosierdzie? Czy każdy powinien być miłosierny? Co to znaczy, że Bóg jest miłosierny? Książka w niezwykle prosty sposób wyjaśnia, czym właściwie jest miłosierdzie oraz jak możemy go doświadczyć na co dzień. Przybliża również postać św. Faustyny Kowalskiej - opisuje, gdzie mieszkała, dlaczego rozmawiała z Jezusem, czym jest dzienniczek św. Faustyny oraz kult bożego miłosierdzia. Dzieci dowiedzą się również, kiedy obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia i dlaczego tyle pielgrzymów przybywa do Łagiewnik.

Wszystkie informacje i odpowiedzi na te pytania zostały opisane poprzez historię Antosia i Helenki, którzy udali się na pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik z mamą i tatą. Podczas podróży cała rodzina przeżywa różne niespodziewane przygody, jak np. wypadek rowerowy małej dziewczynki czy niebezpieczną burzę. Poznają nowych, miłych i uczynnych ludzi, którzy oferują im swoją pomoc, kiedy są w potrzebie. Kiedy docierają do Łagiewnik, stwierdzają, że jest to niesamowite miejsce, natomiast Antoś cieszy się z tak wyjątkowego pierwszokomunijnego prezentu otrzymanego od rodziców. Dzieci odwiedzają sanktuarium, ale również spotykają się z tajemniczą siostrą zakonną, której nikt nie widział… oprócz nich samych. Pełne wrażeń i doświadczeń oraz pełne zachwytu podążają w kolejne miejsce podróży - na Wawel do smoka, który nigdy nie zasypia.

Trzeba zaznaczyć, że książka jest bardzo ciekawa i w prosty sposób pozwala znaleźć odpowiedzi na stawiane w książce pytania. Autorka używa bardzo prostego i zrozumiałego dla każdego języka. Ma też poczucie humoru, co powoduje, że czytanie jest samą przyjemnością. Wydanie jest bardzo eleganckie, w środku znajdziemy dużo ilustracji, które wyglądają inaczej niż fotografie; są bowiem jak malowane kredkami, co z pewnością ucieszy młodych czytelników. Reasumując, warto sięgnąć po tę książkę i przeczytać ją razem z dziećmi lub podarować na prezent.

„Święta Faustyna i miłosierdzie Boże”, Ewa K. Czaczkowska, Wydawnictwo Znak emotikon, Kraków 2020.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat