Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Stomatolodzy znów w szkołach

Artykuł

W miniony piątek polski Sejm uchwalił ustawę gwarantującą powrót dentystów do placówek edukacyjnych.

Stomatolodzy szkola
Autor: pixabay.com

385 posłów zagłosowało kilka dni temu za przyjęciem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Dzięki tak dużej liczbie popierających nowe regulacje prawne odnoszące się do dbania o zdrowie polskich dzieci objętych obowiązkiem szkolnym, do szkół za jakiś czas wrócić mają stomatolodzy. Na uwagę zasługuje fakt, że tam, gdzie będą problemy z otworzeniem w danej placówce edukacyjnej gabinetu stomatologicznego, uczniowie nie będą wcale pozbawieni dostępu do specjalisty. Będą mogli być bowiem przyjmowani przez stomatologów w innych miejscach świadczenia usług stomatologicznych. Niektóre szkoły będzie odwiedzał dentobus. Nowo przyjęta ustawa ma gwarantować polskim uczniom kompleksową opiekę medyczną. W szkołach ma urzędować bowiem pielęgniarka środowiskowa lub higienistka, a tam, gdzie będą na to odpowiednie warunki, również wykwalifikowany dentysta.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat