Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Sto porad dla nieśmiałych” - recenzja

Artykuł

Książka „Sto porad dla nieśmiałych” autorstwa Pani Evy Susso i ilustratora francuskiego Pana Benjamina Chauda to propozycja dla wstydliwych i pozbawionych pewności siebie młodych czytelników.

Sto porad dla niesmialych
Autor: Materiały prasowe

Uważam, że książka pod tytułem „Sto porad dla nieśmiałych” to prawdziwy hit i must have w każdym domu, w którym zamieszkuje mały czytelnik. Utwór porusza tematykę niezwykle ważną, a mianowicie nieśmiałość i brak pewności siebie, które to w dzisiejszych czasach są dość częstym zjawiskiem zaburzającym normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Miłość to również zagadnienie, o którym chętnie czytamy i poszerzamy swoją dotychczasową wiedzę, a miłość w Paryżu i to na dodatek pierwsza to już zupełne szaleństwo, no bo przecież gdzie indziej kochać niż właśnie w mieście miłości?

Z własnego doświadczenia wiem, że nieśmiałość nie sprzyja w nawiązywaniu nowych znajomości, a wręcz przeciwnie – zaburza codzienną egzystencję, sprawia, że czujemy się wyalienowani i nie możemy przekonać się do przełamania pierwszych lodów. „Najtrudniejszy pierwszy krok…” śpiewała niegdyś ceniona polska piosenkarka, Anna Jantar. Jak poradzi sobie z nim bohater powieści „Sto porad dla nieśmiałych”, Rolf Cossu? Zachęcam do poznania losów chłopca z francuskiej rodziny.

Przyznam szczerze, że pomimo tego iż pierwszą miłość, pierwsze zauroczenia i drżenia rąk mam już dawno za sobą, to książkę autorstwa Evy Susso i ilustratora Benjamina Chauda czytałam z wielką przyjemnością. Co tu dużo pisać – powieść wciąga! Duża czcionka i ilustracje ułatwiają studiowanie tejże nie najgrubszej książeczki liczącej niespełna 110 stron. Pozycja została przeznaczona do samodzielnego lub głośnego czytania. Literki są duże, tekst bardzo zrozumiały, imiona nazwiska i nazwy francuskie, choć do najprostszych nie należą na pierwszej stronie zostały omówione (wymowa + akcent).

Bardzo spodobała mi się tematyka utworu, jak również humorystyczna interpretacja różnych sytuacji przedstawionych przez autorkę. Dopełnieniem całości są oczywiście liczne ilustracje pobudzające wyobraźnię nie tylko małego czytelnika, ale również i moją, no bo przecież wszyscy jesteśmy odrobinę dziećmi.

Cieszę się, że to nie koniec przygód młodego Rolfa Errolfa Cossu. Książka pod tytułem „Sto porad dla nieśmiałych” to pierwsza z trzech części autorstwa Pani Evy Susso. Z przyjemnością zamierzam więc sięgnąć po kolejne dwie propozycje i już nie mogę się doczekać, jaką postacią stanie się Rolf. Czy Pani Eva Susso wykreuje bohatera odważnego, który nareszcie będzie blisko przepięknej Ofelii? Czy jego porady okażą się cennymi? Zachęcam do rozpoczęcia tej przepięknej optymistycznej przygody.

Eva Susso, Benjamin Chaud, Sto porad dla nieśmiałych, wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat