Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Spanie z niemowlakiem w jednym łóżku

Artykuł

Spanie młodych rodziców z niemowlakiem w jednym łóżku ma tylu samo zwolenników, co i przeciwników.

Spanie niemowlaka lozko
Autor: pixabay.com

Jedni twierdzą, że jest to nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne (zwiększa bowiem ryzyko wystąpienia zespołu nagłego zgonu niemowląt). Zwolennicy zaś mówią, że pomaga to budować więź między maluchem a rodzicami i do pewnego momentu można sobie na to pozwolić. Pediatrzy zalecają, aby noworodki i niemowlęta spały w jednym pokoju z rodzicami, ale we własnym łóżeczku.

Zalety

Świeżo upieczeni rodzice usprawiedliwiają się tym, że czują potrzebę bycia blisko malucha oraz z troski o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Zdecydowaną zaletą jest wygoda – karmiąca piersią mama nie musi wstawać w nocy, wystarczy, że przysunie do siebie i przystawi do piersi, a maluszek po nakarmieniu znowu zasypia. Wspólne spanie buduje równie bliski kontakt cielesny matki z dzieckiem. Niemowlak szybciej się uspokaja i zasypia, czując bliskość i ciepło mamy.

Wady

Zaproszenie niemowlaka do małżeńskiego łoża z całą pewnością odbija się na życiu intymnym partnerów. Poza tym, spanie we trójkę w jednym łóżku jest po prostu niewygodne i powoduje problemy ze snem. Trzeba również czuwać, aby przez przypadek nie przygnieść malucha. Im dziecko jest starsze, tym bardziej komfort wspólnego spania maleje. Przyzwyczajenie dziecka do wspólnego spania powoduje, że trudno jest je potem tego oduczyć. Innym problemem jest spanie w ciągu dnia. Istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko nie zechce położyć się samo do łóżka lub gdy rodzice zechcą wcześniej ułożyć malucha do snu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat