Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Słono zapłacą za wyrywanie matce dziecka z rąk

Artykuł

Miasto Nowy Jork wypłaci pewnej kobiecie ogromne odszkodowanie za to, że zatrudnieni tam policjanci nieodpowiednio ją potraktowali.

Wyrywanie dziecka matce
Autor: pixabay.com

625 tysięcy dolarów otrzyma Jazmine Headley z USA z tytułu rekompensaty za niewłaściwe zachowanie nowojorskich policjantów. Stróże prawa mieli wyrywać kobiecie potomka z rąk, grozić paralizatorem oraz oskarżać o stawianie oporu przed aresztowaniem i działanie na szkodę dziecka. Wszystko to dlatego, że młoda matka chciała poinformować o niekompetencji policjantów ich przełożonego. Ci wyprosili ją bowiem z poczekalni biura pomocy społecznej, uzasadniając to faktem, że nie ma wolnego krzesła, na którym kobieta mogłaby usiąść i poczekać razem z rocznym synkiem na uzyskanie informacji o świadczeniach przysługujących rodzicom z tytułu opieki nad dzieckiem. Burmistrz Nowego Jorku przeprosił publicznie Jazmine za cały incydent z udziałem lokalnych stróżów prawa. Sąd federalny przyznał zaś niedawno kobiecie finansowe zadośćuczynienie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat