Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Skurcze Braxtona-Hicksa

Artykuł

Niech was nie wystraszy nazwa. Skurcze Braxtona – Hicksa to nic innego jak skurcze przepowiadające nadchodzący poród.

Skurcze braxtona hicksa
Autor: pixabay.com

Skurcze Braxtona – Hicksa u niektórych kobiet zaczynają się już po 20 tygodniu ciąży i są niczym innym jak delikatnym „przedsmakiem” tego, co czeka kobietę podczas porodu. Trwają najczęściej około pół minuty i przypominają ucisk. Pojawia się on najczęściej w górze brzucha i stopniowo schodzi w dół. Nie są one przyjemne, powodują dyskomfort a u wielu kobiet porównywane są do bólu towarzyszącego miesiączce. Jeśli chodzi o siłę i intensywność, to naprawdę daleko im do skurczy porodowych.

Skurcze przepowiadające na początku występowania są słabe i krótkie, jednak wraz z zaawansowaniem ciąży wzrasta ich intensywność i częstotliwość. W ostatnim miesiącu ciąży mogą pojawiać się nawet co pół godziny i trwać ponad minutę.

Zdarza się, że skurcze Braxtona – Hicksa są częste i dość silne, dlatego też dość często są mylone z rozpoczynającym się porodem. Jest jednak kilka różnic pomiędzy jednymi a drugimi. Skurczom przepowiadającym nie towarzyszą objawy porodowe (biegunka, odejście wód płodowych, odejście czopa śluzowego) ani uczucia rozpierania, bólu krzyża i brzucha.

Kiedy „złapie” nas taki skurcz należy zmienić pozycję ciała. Jeżeli działo się to podczas wysiłku fizycznego – dobrze, aby ciężarna usiadła. – usiądź. Jeśli kobieta leżała, wskazane jest, aby wstała i zażyła odrobiny ruchu. Skurcze powinna też złagodzić kąpiel w letniej wodzie. Jeżeli stają się one bardzo dokuczliwe, można łyknąć łagodny, rozkurczający lek np. No – spę.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat