Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Skrzywiona przegroda nosowa u dziecka

Artykuł

Gdy zauważycie, że wasza pociecha ma krzywą przegrodę nosową, koniecznie zaprowadźcie ją do laryngologa.

Skrzywiona przegroda nos dziecko
Autor: pixabay.com

Szacuje się, że ponad 20% dzieci urodzonych drogą naturalną może posiadać skrzywioną przegrodę nosową. Gdy mały człowiek pojawia się na świecie dzięki cesarskiemu cięciu, dużo, dużo rzadziej grozi mu to schorzenie. Warto wiedzieć, że przypadłość ta może mieć charakter wrodzony oraz być skutkiem porodu. Zdarza się jednak także, że jest wynikiem doznanego urazu.

Objawami skrzywienia przegrody nosowej mogą być: bóle głowy, krwawienia z nosa, chrapanie, notoryczne uczucie zatkania nosa, katar, nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, problemy z oddychaniem, „nosowa” mowa. Dziecko z krzywą przegrodą może też często kaszleć, słabiej odczuwać zapachy, a podczas aktywności sportowych, mieć problemy ze złapaniem tchu.

Skrzywienie przegrody nosowej może być widoczne już na pierwszy rzut oka. U niektórych dzieci nie rzuca się jednak w ogóle w oczy i nie utrudnia zbytnio codzienności. Wszystko zależy od stopnia dolegliwości. Gdy deformacja przegrody nosa bardzo dokucza naszemu potomkowi, konieczne jest zaprowadzenie go do lekarza.

Korekcja przegrody nosa to bardzo popularny zabieg laryngologiczny. Jeśli dziecko się do niego kwalifikuje, zostanie wpisane przez lekarza na listę oczekujących pacjentów. Z racji tego, że czas oczekiwania na interwencję chirurgiczną jest długi, coraz więcej polskich rodziców decyduje się na uszczuplenie swojego portfela i zniwelowanie deformacji przegrody u swojej pociechy w prywatnej placówce medycznej. Posiadaczy krzywej przegrody nosowej ucieszyć powinien fakt, że zabieg korekcyjny jest stosunkowo krótki, a komfort życia po jego przeprowadzeniu zauważalnie się poprawia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat