Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Skąd jestem?” – recenzja

Artykuł

Opowieść o tym, jak rodzice w łatwy i przyjemny sposób wyjaśniają swojemu synowi temat poczęcia.

Skad jestem
Autor: Materiały prasowe

Rozmowy na temat edukacji seksualnej sprawiają rodzicom niemały problem. Wielu dorosłych zapewne zastanawia się, jak w przyjemny i niekrępujący sposób wytłumaczyć dziecku budowę ciała mężczyzny i kobiety, jak dochodzi do zapłodnienia, jak to się dzieje, że dziecko rośnie w brzuszku mamy i wiele innych. Wszystkie te pytania stanowią ogromną zagadkę dla kilkulatków, wywołują ciekawość, a wyjaśnienie ich to nie lada wyzwanie dla rodziców.

„Skąd jestem?” to powieść autorstwa Agnieszki Kasprzyk. Została zilustrowana przez Mariannę Sztymę. Opowiada historię chłopca, Leona, któremu rodzice oznajmiają, że będzie miał rodzeństwo. Chłopiec jest bardzo podekscytowany tą wiadomością. W jego głowie rodzi się wiele pytań, m.in. skąd w brzuszku mamy wzięła się jego siostra, jak ona tam żyje, kiedy ją zobaczy. Przed mamą i tatą Leosia stoi trudne zadanie. Czy sprostają pytaniom synka?

Książka w przyjemny i delikatny sposób wyjaśnia temat poczęcia. Choć muszę przyznać, że początkowo byłam zaskoczona słownictwem autorki, która nazywa rzeczy po imieniu i nie boi się używać słów znanym tylko dorosłym, to jednak po przeanalizowaniu tematu pisarka przekonała mnie do stylu przekazywanych informacji. Wszystko to zrobiła z odpowiednią wrażliwością i troską o najmłodszych. W treści zawarła mnóstwo miłości. Rodzice odważnie odpowiadają na pytania syna, nie uciekają od tego. Dokładnie, krok po kroku, tłumaczą każdą sprawę. Wkładają w to całe swoje serce i dużo cierpliwości. Ponadto ilustratorka wykonała kawał świetnej roboty. Zobrazowała fabułę w prosty, zrozumiały sposób, który pomaga wyobrazić sobie dziecku odpowiedzi rodziców.

Podsumowując, opowiadanie pomaga rozwiązać problem wielu dorosłym. Pokazuje, jak w łatwy sposób zacząć rozmowę z dziećmi na „te” tematy, tak aby dzieci dobrze je zrozumiały, a także zaspokoiły naturalną ciekawość.

Agnieszka Kasprzyk, „Skąd jestem?”, Wydawnictwo Albus, Poznań 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat