Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Seks

Seks po porodzie

Artykuł

Poród to dla kobiety ogromny wysiłek zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Ciało całkowicie się zmienia. Jednak po jakimś czasie ochota na seks powraca, jednocześnie pojawia się mnóstwo wątpliwości.

Kobieta w biustonoszu
Autor: pixabay.com

Okres połogu masz już za sobą i powróciła ochota na miłosne igraszki z partnerem. Mimo wszystko masz pełno obaw odnośnie powrotu do współżycia. Postaramy się odrobinę te wątpliwości rozwiać.

Kiedy najlepiej rozpocząć współżycie?

Okres połogu trwa ok. 6-8 tygodni. Przez ten okres lepiej wstrzymać się z uprawianiem seksu. Po dwóch miesiącach udaj się do swojego ginekologa, który zbada narządy, czy wszystko z nimi w porządku, czy wróciły do normalnych rozmiarów, czy wszystko dobrze się zagoiło… Warto również porozmawiać z nim w kwestii antykoncepcji. Pamiętaj: nie rób nic na siłę! Jeśli czujesz, że nie jesteś gotowa na miłosne uniesienia mimo, że partner naciska w tej kwestii, nie zgadzaj się. Twój ukochany musi poczekać, aż w pełni będziesz gotowa na współżycie.

Czy będzie bolało?

Wspomnienia z porodu potrafią zniechęcić do miłosnych igraszek. Dodatkowo niski poziom estrogenu (przez karmienie i rozstrój hormonalny) powoduje suchość pochwy. Jeśli zbyt szybko zdecydujesz się na współżycie, a twoje narządy jeszcze się nie zagoiły, bez wątpienia poczujesz ból. Bardzo pomocne okazują się żele intymne, które zadbają o odpowiednią wilgotność. Duże znaczenie ma również pozycja, w której nie odczuwa się bólu – pozycja boczna.

Czy konieczna jest antykoncepcja?

Musisz wiedzieć, że brak miesiączki wcale nie zapobiega kolejnej ciąży. O płodności decyduje owulacja, która poprzedza miesiączkę. Metody antykoncepcji omów szczegółowo ze swoim lekarzem. Razem zadecydujcie, jakie rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze.

Co jeśli nie spodobam się swojemu partnerowi?

W trakcie ciąży i po porodzie twoje ciało całkowicie się zmieniło. Dlatego też powrót do figury sprzed ciąży jest trudne dla świeżo upieczonej mamy. Nic w tym dziwnego, że mają opory pokazywać dodatkowe kilogramy swoim partnerom. Jednak ta obawa jest bezpodstawna. Pomyśl w ten sposób, że twój ukochany z zachwytem będzie patrzył na twoje zaokrąglone biodra oraz większy biust. Jeśli tylko pozwolisz mu się dotknąć, szybko się przekonasz, że mówimy prawdę.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat