Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Sejm przegłosował projekt ustawy „Za życiem”

Artykuł

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej zaakceptował w całości program „Za życiem”, którego celem będzie wspieranie kobiet w ciąży i rodzin.

Rączka niemowlaka
Autor: pixabay.com

Zgoda 267 posłów wystarczyła, aby projekt ustawy „Za życiem” wraz z poprawkami został uznany za wiążący. 140 członków parlamentu było przeciw aprobacie programu, a 21 członków niższej izby parlamentu wstrzymało się od głosu. Jeśli ustawę zatwierdzi Senat, nowe przepisy pozwolą rodzicom, z tytułu urodzenia upośledzonego, ciężko chorego dziecka, na otrzymanie od państwa jednorazowego wsparcia finansowego w kwocie 4 tysięcy złotych. Pomocą rodzinom z niepełnosprawnym lub chorym potomstwem zajmować się będzie asystent rodziny. Nowa ustawa zwiększy także nacisk na diagnostykę prenatalną i ma zapewniać kobietom w ciąży dostęp do informacji w zakresie rozwiązań wspierających, w przypadku np. trudnych ciąż. Brzemienne kobiety będą także miały pierwszeństwo w dostępie do świadczeń zdrowotnych poza kolejnością oraz do usług farmaceutycznych udostępnianych w aptekach. Dzięki przyjętym poprawkom z niektórych udogodnień zawartych w programie „Za życiem” będą mogły również korzystać rodziny posiadające dzieci niepełnosprawne oraz te, w których potomstwo legitymuje się orzeczeniem o lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat