Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Savoir-vivre młodego chrześcijanina” – recenzja

Artykuł

Wiadomości, które młodzi ludzie słyszą na katechezie w podstawówce, nie zawsze są dla nich zrozumiałe.

Savoir vivre mlodego chrzescijanina
Autor: Materiały prasowe

Często pojawiają się pytania, wątpliwości – także w odniesieniu do podstawowych zasad zachowania w kościele, przedmiotów używanych podczas Eucharystii czy najważniejszych prawd wiary.

Gdy wracam myślami do mojej nauki w szkole, a konkretnie do lekcji z katechetą lub katechetką, widzę oczyma wyobraźni znudzone twarze uczniów, do których przekazywane przez nauczyciela informacje docierały wprawdzie przez całą godzinę lekcyjną, jednak najczęściej wyparowywały drugim kanałem słuchowym. Nie oszukujmy się, wiedza ze szkoły nie zawsze była przedstawiana w taki sposób, by młody człowiek mógł wszystko zrozumieć i zapisać głęboko w swej pamięci oraz sercu. Często były to po prostu suche wiadomości, wyuczane „na blachę” regułki i zasady, które nawet w teorii niewiele mówiły młodym katolikom, nie wspominając już nawet o stosowaniu ich w praktyce. Owszem, dzieci potrafią właściwie zachowywać się w kościele, jednak czy rozumieją gesty wykonywane przez siebie i innych uczestników Mszy Świętej? Czy wiedzą, do czego służą naczynia wykorzystywane przez księży i jak się te przedmioty nazywają? Kościół to nie tylko powierzchowność – warto sięgnąć głębiej, zrozumieć i świadomie brać udział w jego życiu.

Książka autorstwa Diego Goso pod tytułem „Savoir-vivre młodego chrześcijanina. Jak się zachować w kościele” wyjaśnia znaczenie najważniejszych gestów, które wykonujemy podczas Eucharystii czy w trakcie indywidualnej modlitwy (jak np. znak krzyża). Kolejne rozdziały dotyczą elementów architektury sakralnej, miejsc i przedmiotów, które znajdziemy w każdym kościele (tabernakulum). Autor publikacji opowiada najmłodszym o świętych i o ich miejscu w życiu każdego chrześcijanina. Na końcu książki znajdziemy cenne wskazówki odnośnie rozmowy z Panem Bogiem, teksty bardziej lub mniej popularnych modlitw, a także informacje na temat form posługi w kościele.

Diego Goso, „Savoir-vivre młodego chrześcijanina. Jak się zachować w kościele”, Wydawnictwo „Jedność” 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat