Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Rzeczy, które mogą się przydać młodej mamie po porodzie

Artykuł

A o których w ferworze zakupów nie pamiętamy…

Rzeczy mama po porodzie
Autor: pixabay.com

Doskonale pamiętam swoje przygotowania do porodu oraz przyjścia na świat mojego synka. Do dziś pamiętam jak kompletowałam wyprawkę, jak szykowałam siebie i jak z niepewnością, ale i nadzieją czekałam na ten wielki dzień.

Spakowana torba do szpitala leżała ponad miesiąc, jednak – jak się później okazało – nie znalazło się w niej wiele potrzebnych rzeczy. Mimo, że kompletowałam wszystko zgodnie z rozpiskami z internetowych stron i grup dla matek, to ostatecznie okazało się, że wielu rzeczy nie miałam, a wiele z kolei okazało się zbędnych.

  • Laktator – oczywiście wyobrażałam sobie, że po porodzie mój syneczek od razu zacznie pięknie ssać pierś jak na idyllicznych obrazkach. Okazało się jednak, że ma on z tym duże problemy. Wyjściem w tej sytuacji było odciąganie pokarmu i podawanie mu go przez butelkę. Tylko jak miałam to zrobić, skoro nie pomyślałam o laktatorze? Ten sprzęt uratował moje mleko, a w rezultacie – zapewnił ciągłość karmienia. Nie zawsze laktator jest potrzebny. Niektóre dzieci nie mają problemów z jedzeniem z piersi. Laktatora (elektrycznego, bo z ręcznym strasznie się trzeba namęczyć) nie musisz od razu kupować. Na czas pobytu w szpitalu możesz go od kogoś pożyczyć lub wypożyczyć z wypożyczalni laktatorów.
  • Kilka opakowań podkładów poporodowych – oczywiście miałam ze sobą jedno opakowanie, które bardzo szybko się skończyło. Jeśli nie masz zaplanowanego cesarskiego cięcia, zaopatrz się w kilka takich opakowań.
  • Przekąski – po porodzie byłam straszliwie głodna. Szkoda, że tego wcześniej nie przewidziałam! Miałam szczęście, że mój mąż miał kilka batoników musli. Drogie mamy, spakujcie do torby kilka swoich ulubionych słodkości czy zdrowych przekąsek oraz buteleczkę wody. Naprawdę głód może was chwycić w najmniej oczekiwanym momencie!
  • Poduszka w kształcie kółka – siedzenie po porodzie sprawia ból. Na szczęście są specjalne kółka do siadania, które poprawiają komfort świeżo upieczonej mamy.
  • Majtki siateczkowe albo inne (oby rozciągliwe i wygodne). Nie pakuj majtek, które nosisz na co dzień. Po porodzie będziesz obolała, a nie ma nic gorszego od uciskających majtek!

Pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy. Do porodu ubierz się w najgorszą koszulę nocną jaką masz, a nie w najlepszą. I tak wyląduje w koszu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat