Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Rzeczy dla noworodka, których wcale nie musisz kupować

Artykuł

Czego nie musisz umieszczać na swojej liście przed narodzinami dziecka?

Rzeczy dla noworodka nie kupowac
Autor: pixabay.com

Sama jeszcze niedawno stałam przed wyborem kupna wyprawki dla dziecka, które miało się narodzić. Aby ułatwić sobie zadanie, zasięgałam informacji na różnych forach dla mam, a następnie potrzebne rzeczy układałam w formie listy w Excelu.

Lista była dość długa i wyczerpująca – wydawało mi się, że zadbałam o każdy aspekt, począwszy od ubranek i ręczniczków a skończywszy na cążkach do obcinania małych paznokietków.

Dziś mój maluszek ma już 14 miesięcy i są rzeczy, które w ogóle mi się nie przydały. Stanowią zbędny balast, zajmujący miejsce w domu i szafkach. Najbardziej nietrafionymi rzeczami okazały się:

  • Łóżeczko – na początku, kiedy nasz synek był malutki, spał w kołysce obok łóżka; potem na stałe przeniósł się do naszego łóżka, w którym śpi do dzisiaj. Oczywiście nie wszyscy rodzice wyobrażają sobie spanie ze swoim dzieckiem (ja nie wyobrażam sobie spania bez niego) – ci dobrze, aby łóżeczko kupili. Jednak jeżeli wiecie, że maluch będzie spał z wami, łóżeczko to zbędny mebel.
  • Gruszka do nosa – może kiedyś zdawała egzamin, teraz są znacznie efektywniejsze sposoby czyszczenia zakatarzonego noska. Kiedy mój synek złapał katar, na nic zdała się gruszka, która zdenerwowała i mnie, i jego. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kupno aspiratora do nosa (Katarek)
  • Środki do prania dla niemowląt – specjalne proszki i płyny do płukania dla niemowląt kosztują dużo, a okazały się… zbędne. Właściwie od samego początku ubranka małego prałam razem z naszymi.
  • Termometr do kąpieli – nie został użyty ani razu, bowiem zawsze przygotowywaliśmy wodę na oko i okazywała się być odpowiednia dla naszego maluszka.
  • Buciki – po czasie przeczytałam, że pierwsze buty warto dziecku kupić dopiero wtedy, gdy uczy się chodzić. Wcześniejsze zakładanie mu butów może niekorzystnie wpłynąć na rozwój stopy niemowlęcia.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.7/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat