Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Rządowy projekt kar za nielegalne adopcje

Artykuł

Przyjęty niedawno przez rząd projekt kar za adopcje dzieci z obejściem prawa, ma pomóc zwalczyć szarą strefę adopcji w Polsce.

Rzadowy projekt kar nielegalna adopcja
Autor: pixabay.com

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić osobie, która „w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, zajmuje się organizowaniem adopcji dzieci wbrew przepisom ustawy”. Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że dotychczasowe przepisy niewystarczająco chroniły nieletnich przed możliwością „dostania się w niepowołane ręce”. Nowe regulacje prawne mają zapobiegać sytuacjom, kiedy dziecko staje się „żywym towarem”, przekazywane jest przestępcom, pedofilom lub wywożone za granicę. Szacuje się, że rocznie w Polsce dochodzi do około 2 tysięcy nielegalnych adopcji. Przyjęty 09 lipca projekt zmian w kodeksie karnym, ma ukrócić tę liczbę.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Dziwny świat

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat