Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Rusza budowa szpitala dziecięcego w Poznaniu

Artykuł

Za kilkadziesiąt miesięcy obok szpitala wojewódzkiego w stolicy Wielkopolski powstać ma Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rusza budowa szpitala
Autor: pixabay.com

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w 2021 roku najnowocześniejszy szpital pediatryczny w Polsce przyjmować będzie pierwszych małych pacjentów. Koszt tej jakże potrzebnej w województwie wielkopolskim inwestycji szacowany jest na około 426 milionów złotych. Zbudowanych i wyposażonych ma zostać 9 oddziałów, które pomieścić docelowo mają ponad 350 chorych dzieci wraz z opiekunami. W projekcie centrum uwzględniono także dziecięcy szpitalny oddział ratunkowy, kilkanaście poradni specjalistycznych, miejsca rekreacji dla małych pacjentów, parking na 400 samochodów oraz drogi dojazdowe.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat