Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Rozmowa z niemowlakiem w różnych językach

Artykuł

W dzisiejszych czasach, w których podróżowanie nie jest trudne, łatwo znaleźć miłość swojego życia na drugim krańcu świata. Dlatego też małżeństwa, które pochodzą z różnych krajów nikogo już nie dziwią.

Rozmowa niemowlak rozne jezyki
Autor: pixabay.com

Gdy na świat przyjdzie dziecko, pojawia się dylemat, w jakim języku powinno ono mówić. Jeśli w językach obojgu rodziców, to jak taka sytuacja wpłynie na psychikę i rozwój malucha? Ważne jest, by każdy z rodziców mówił do dziecka wyłącznie w swoim ojczystym języku. Wtedy maluszek przypisuje konkretny język rodzicowi i wydaje się być dla niego naturalne.

Wychowywanie dziecka w dwóch językach jest ciężką i czasochłonną pracą, która trwa przez całe dzieciństwo. Jeśli zdecydujesz dać szansę potomkowi, będzie to owocować w jego przyszłej kariery zawodowej, ale także pozytywnie wpływać na jego rozwój psychiczny. Bilingwizm stymuluje umysł, rozwija zdolność abstrakcyjnego myślenia oraz ułatwia naukę kolejnych języków.

Istnieje mnóstwo przeróżnych teorii na temat dwujęzyczności. Jedna z nich zakłada, że bardzo ciężko jest nauczyć się dwóch języków w tym samym czasie, a taka podwójna nauka opóźni rozwój dziecka, lub że po prostu zacznie mieszać oba języki. Maluch nie zdaje sobie sprawy, że uczy się dwóch języków, gdyż jest to dla niego czymś zupełnie naturalnym. Jeśli chodzi o błędy językowe, to zdarzają się one tak samo często dzieciom jedno, jak i dwujęzycznym. Takie pomyłki są elementem nauki języka.

Różnice kulturowe, które pojawiają się u par różnej narodowości sprawiają, że trzeba włożyć sporo wysiłku w połączenie obu nacji. Chcąc, aby dzieci były obywatelami świata, należy wymyślić cudowne połączenia tych dwóch kultur, które pomoże przekazać pociechom ich podwójne pochodzenie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat