Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Rodzinna wycieczka rowerowa z dziećmi

Artykuł

Gdy aura za oknem dopisuje i mamy czas dla rodziny, warto wybrać się na wspólną wycieczkę rowerową.

Rodzinna wycieczka rowerowa1
Autor: pixabay.com

Jednym z pomysłów na aktywne spędzenie czasu w gronie najbliższej rodziny jest rowerowy wypad. Aby przejażdżka z udziałem dzieci okazała się jednak udana i bezpieczna, warto zadbać o jej organizację i odpowiednio się do niej przygotować.

Podstawa to sprawdzenie stanu technicznego rowerów, a zwłaszcza hamulców, biegów, łańcuchów i opon, nałożenie uczestnikom wycieczki kasków na głowę, przypięcie do ubrań odblasków. Gdy sprzęt na eskapadę przeszedł zadowalająco kontrolę sprawności, można zająć się wymyślaniem trasy i miejsc, które chcemy po drodze obejrzeć oraz zastanowić się, pokonanie jakiej odległości nie będzie dla naszych pociech zbyt dużym wyzwaniem. Jeśli bowiem zaplanujemy zbyt ambitny dystans, dzieci mogą być na tyle zmęczone, że nie będą miały siły, aby popedałować z powrotem do domu.

Gdy wycieczkę rowerową mamy już szczegółowo obmyśloną, warto zabrać się za pakowanie przedmiotów, które mogą okazać się podczas wypadu niezbędne i przydatne. Nieodzowny powinien być zapas wody dla każdego uczestnika przejażdżki, chusteczki higieniczne i nawilżane, szczegółowa mapa terenu, po którym planujemy się poruszać oraz przekąski, które pozwolą wzmocnić się po wytężonym wysiłku. W czasie postojów spałaszować można np. kanapki, banany, jabłka, orzechy, herbatniki, batoniki musli. Przydać się może podczas wycieczki: pompka rowerowa, peleryna przeciwdeszczowa, portfel, naładowany telefon komórkowy, olejek do opalania, środek przeciw owadom, mini-apteczka. Jeśli nie chcemy, by podczas rekreacji rowerowej raziły nas promienie słoneczne, weźmy ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Jeśli planujemy w czasie wycieczki pozostawienie rowerów na dłużej i udanie się np. na zwiedzanie jakiejś atrakcji lub na obiad, dobrze posiadać zapięcia rowerowe, które zabezpieczą nasze pojazdy przed ewentualnymi zakusami złodzieja.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat