Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Rodzicielstwo na etacie” – recenzja

Artykuł

Bycie rodzicem to praca w pełnym wymiarze godzin. Jak pogodzić więc życie rodzinne i zawodowe tak, by samemu znaleźć też chwilę dla siebie i współmałżonka?

Rodzicielstwo na etacie
Autor: Materiały prasowe

Nie jestem jeszcze mamą, jednak w niedalekiej przyszłości chciałabym o poranku słyszeć w domu tupot małych stópek i głośny chichot moich pociech. Nie jestem typem osoby, która wyznaje zasadę „jakoś to będzie” i nie zawraca sobie głowy ewentualnymi, przyszłymi problemami. Już teraz myślę nad tym, jak mogę przygotować się do roli matki i w jaki sposób za te kilka lat poradzę sobie z wyzwaniami, jakie postawi przede mną i moim małżonkiem rodzicielstwo. Przyznaję, że temat pracy również przewija się w moich rozmyślaniach. Filozofia „work-life balance” jest tym, do czego zawsze dążę, jednak co innego wprowadzać jej zasady, kiedy moja rodzina składa się z dwóch dorosłych osób, a co innego wdrożyć ją, kiedy na świat przyjdą małe szkraby. Książka Anity Cleare to moim zdaniem absolutny must have wszystkich obecnych i przyszłych rodziców. „Rodzicielstwo na etacie” to nie tylko swoisty poradnik dla matek i ojców, ale przede wszystkim literacki drogowskaz, który nie pozwoli zgubić się nam w korytarzu obowiązków, codziennych problemów, własnych marzeń i celów.

Już pierwszy rozdział publikacji zmienia nasz sposób postrzegania świata, w którym spełnianie potrzeb dzieci (niestety często tych, które sami im wymyślamy) staje się dla nas zadaniem numer jeden na naszej liście. Rezygnowanie z własnych potrzeb na rzecz dzieci okazuje się być niebezpieczną pułapką, która prowadzi rodziców w przysłowiowy „kozi róg”. Rzecz w tym, by miłością obdarzać nie tylko dzieci, ale także (a może przede wszystkim) współmałżonka i samych siebie. Zapracowani rodzice, którzy rozplanowują każdą godzinę w swoim kalendarzu, zapominają często o tym, co jest najważniejsze – o zwykłej obecności, tu i teraz. Zajęcia z tańca nowoczesnego, boksu, kółko matematyczne nie zastąpią dziecku ciepła, a nam – rodzicom nie dadzą satysfakcji z życia. Książka Anity Cleare ma za zadanie pomóc nam, przewartościować nam nasze życie, wprowadzić w nim małe, lecz bardzo znaczące zmiany i odnaleźć równowagę pomiędzy potrzebami dzieci, rodziców i nas samych.

Anita Cleare, „Rodzicielstwo na etacie. Jak być obecnym emocjonalnie rodzicem po dniu pełnym wyzwań w pracy”, Wydawnictwo Laurum 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekScooby-Doo! i Legenda Miecza

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat