Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Przed ciążą » In vitro

Rodzice zbulwersowani wpisem w książeczce zdrowia dziecka

Artykuł

Rodziców pewnego noworodka z województwa dolnośląskiego oburzył fakt, że w książeczce zdrowia ich córeczki znalazła się informacja o tym, że dziecko urodziło się dzięki metodzie in vitro.

Rodzice zbulwersowani wpisem ksiazeczka zdrowia dziecka
Autor: pixabay.com

Aby cieszyć się macierzyństwem i ojcostwem, rodzice urodzonej niedawno na Dolnym Śląsku dziewczynki skorzystali z metody in vitro. Leczenie niepłodności zajęło im dwa lata. Korzystali przy tym z programu finansowanego przez państwo. Pragnącej mieć potomstwo kobiecie, udało się w końcu zajść w ciążę i urodzić zdrową dziewczynkę. Po jakimś czasie od wypisu matki i noworodka do domu, ojciec dziecka zauważył, że w książeczce zdrowia dziewczynki została zawarta informacja o tym, że noworodek został poczęty dzięki metodzie in vitro. Rodzice poczuli się oburzeni tym wpisem. Uważają to za swoistą stygmatyzację ich dziecka. Szpitale nie mają bowiem obowiązku umieszczać takiej informacji w książeczce zdrowia. Zapytana o cel notatki placówka medyczna z Dolnego Śląska stwierdziła, że taki wpis pojawił się: „dla dobra dziecka”. Ma on pomóc w przyszłości lekarzom sprawować opiekę medyczną nad dziewczynką. Ojca kilkutygodniowego malucha nie przekonała jednak taka argumentacja. Zgłosił sprawę do Rzecznika Praw Pacjenta. Biorąc pod uwagę niezadowolenie rodziców i uwagi od Rzecznika Praw Pacjenta, szpital zobowiązał się do wymiany książeczki zdrowia urodzonej w styczniu dziewczynki. W nowym dokumencie informacja o poczęciu metodą in vitro zostanie pominięta.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat