Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Rekordowo wielki noworodek na Pomorzu

Artykuł

W szpitalu w Słupsku na świat przyszło dziecko o wyjątkowo dużej wadze. To najprawdopodobniej największy noworodek w Polsce.

Rekordowo wielki noworodek pomorze
Autor: pixabay.com

5270 gramów. Tyle ważył tuż po narodzinach słynny już bardzo w kraju nad Wisłą: Pawełek. Dziecko opuściło brzuszek mamy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Noworodek znacznie przekroczył średnią wagę urodzeniową polskich dzieci. Wynosi ona bowiem do 3400 gramów. Nowy obywatel Pomorza już teraz ma gabaryty czteromiesięcznego dziecka. Nic więc dziwnego, że personel szpitala, do którego w zaawansowanej ciąży trafiła mama chłopca, myślał początkowo, że jest ona w ciąży bliźniaczej. Pawełek cieszy się dobrym zdrowiem i wilczym apetytem. Otrzymał 10 punktów w skali Agpar. W domu przywitało go dwóch starszych braci.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat