Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Rekordowo szybka operacja 18-miesięcznej dziewczynki

Artykuł

16 minut. Tyle trwała operacja przywrócenia słuchu 1,5-rocznej dziewczynce z Wielkiej Brytanii, która urodziła się z neuropatią słuchową.

Rekordowo-szybka-operacja
Autor: freepik.com

Do mediów przedostała się informacja o tym, że specjaliści z Wielkiej Brytanii, dzięki zastosowaniu terapii genowej, w błyskawicznym tempie przywrócili niedawno słuch 18-miesięcznej dziewczynce. Mała Opal z Oxfordshire jest najmłodszą na świecie pacjentką, na której przeprowadzono tego rodzaju interwencję medyczną. Lekarze ze szpitala Addenbrooke, należącego do Cambridge University Hospitals NHS Foundation Trust, zdecydowali się przeprowadzić nowatorską operację na jednym uchu małej Brytyjki. Na drugim zamontowano dziecku aparat słuchowy. Lekarze z brytyjskiego szpitala mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości z podobnych rozwiązań medycznych będą mogły korzystać kolejne dzieci z poważnymi problemami ze słuchem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat